wersja: normalna | kontrastowa rozmiar czcionki: A A A

O projekcie

Główny cel projektu jest wypracowanie oraz wdrożenie przez min. 50 podmiotów w całym kraju, do 30.09.2019, przy współpracy z Partnerem ponadnarodowym, nowych rozwiązań i instrumentów, opartych na narzędziach i praktykach stosowanych w Wielkiej Brytanii, umożliwiających zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzieży NEET), co w efekcie pomoże tym osobom podjąć / utrzymać aktywizację edukacyjną / zawodową.

Rekrutacja 560 Uczestników na 2-dniowe ogólnopolskie warsztaty dla użytkowników Platformy NEETAKTYWIZACJA.PL

Szanowni Państwo,

Informujemy, że prowadzimy rekrutację 560 Uczestników na 2-dniowe Ogólnopolskie warsztaty dla użytkowników, dotyczące korzystania z Platformy NEETAKTYWIZACJA.PL.

Platforma IT NEETAKTYWIZACJA jest produktem projektu „Młodzież NEET. Nowe metody aktywizacji oparte na współpracy ponadnarodowej”.

Poświęcona jest w całości tematyce badań i aktywizacji młodzieży NEET. Składa się m. in. z ogólnopolskiej publicznej bazy danych ze spisem aktualnych działań/inicjatyw, podmiotów działających na rzecz aktywizacji młodzieży NEET, czytelnią, linkownią  (dla użytkowników i dla odbiorców docelowych), instrukcjami i rekomendacjami, raportami, analizami. Jest przydatnym narzędziem w pracy z aktywizacją zawodową młodzieży.

 

Do udziału w warsztatach zapraszamy pracowników podmiotów, mających związek z rynkiem pracy, np. publiczne i niepubliczne podmioty działające na rzecz aktywizacji edukacyjno-zawodowej oraz integracji społecznej osób młodych w wieku 15-29 lat bez pracy, tj. PUP i/lub OHP, i/lub agencje zatrudnienia i/lub NGO i/lub podmioty ekonomii społ. i/lub instytucje pomocy i integracji społecznej i/lub instytucje szkoleniowe formalne, nieformalne i pozaformalne, którzy decydują się na wdrożenie do używania Platformy NEETAKTYWIZACJA..

 Warsztaty odbędą się w okresie maj-sierpień. Miejsce organizacji poszczególnych warsztatów będą na bieżąco zamieszczane na stronie projektu.

Uczestnicy debaty otrzymają:

 1. Wyżywienie (każdego dnia debaty zapewniony zostanie obiad) oraz przerwy kawowe.
 2. Jeden nocleg (pomiędzy pierwszym a drugim dniem debaty, śniadanie i kolację) w atrakcyjnym hotelu***.
 3. Materiały szkoleniowe.
 4. Refundację kosztów dojazdu.
 5. Certyfikat poświadczający udział w 16h szkoleniu na temat aktywizacji młodzieży NEET.

Osoby zainteresowane udziałem w debacie proszone są o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie oraz wypełnienie i dostarczenie dokumentów – formularza rekrutacyjnego jako skan na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w formie papierowej na adres ul. Krakowska 25, 39-200 Dębica (osobiście lub drogą pocztową).

Więcej informacji oraz ww. dokumenty znajdziecie Państwo na stronie:

http://www.mlodziezneet.pl/index.php/do-pobrania

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program warsztatów:

DZIEŃ 1

 1. Podstawowe informacje o projekcie „Młodzież NEET. Nowe metody aktywizacji oparte na współpracy ponadnarodowej”.
 2. Problem młodzieży NEET w Polsce i Europie.
 3. Trudności praktyczne w pracy z młodzieżą NEET.
 4. Nauka przez całe życie jako sposób na poprawę sytuacji na rynku pracy w Polsce (nowe technologie informatyczne w służbie edukacji)

DZIEŃ 2

 1. Założenia stojące u podwalin platformy e-learningowej neetaktywizacja.pl
 2. Omówienie wszystkich funkcji portalu.
 3. Warsztaty –obsługa platformy e-learningowej neetaktywizacja.pl
 4. Dyskusja i wymiana doświadczeń na temat sposobów aktywizacji młodzieży NEET

Najbliższe warsztaty:

3-4 czerwca Lublin, hotel Lawendowy Dworek,
3-4 czerwca Łódź, hotel Ines,      
5-6 czerwca Lublin hotel Lawendowy Dworek,   
5-6 czerwca Łódź hotel Ines