wersja: normalna | kontrastowa rozmiar czcionki: A A A

O projekcie

Główny cel projektu jest wypracowanie oraz wdrożenie przez min. 50 podmiotów w całym kraju, do 30.09.2019, przy współpracy z Partnerem ponadnarodowym, nowych rozwiązań i instrumentów, opartych na narzędziach i praktykach stosowanych w Wielkiej Brytanii, umożliwiających zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzieży NEET), co w efekcie pomoże tym osobom podjąć / utrzymać aktywizację edukacyjną / zawodową.

Podziękowanie za udział w merytorycznym spotkaniu potestowym

W dniu 19 marca 2019 r. w Hotelu Gold w Dębicy (ul. Sportowa 22), odbyło się spotkanie merytoryczne potestowe, związane z prezentacją nowej platformy, wytworzonej w ramach  projektu Młodzież NEET. Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim publicznym i niepublicznym podmiotom działającym na rzecz aktywizacji edukacyjno-zawodowej oraz integracji społecznej; Centrom Integracji Społecznej w Dębicy, Krośnie, Strzyżowie, MOPS w Dębicy i Pilźnie, MGOPS w Ropczycach i Głogowie Małopolskim, GOPS w Radomyślu Wielkim, Urzędom Pracy w Rzeszowie, Dębicy i Łańcucie oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Powiatu Kolbuszowskiego „NIL”.

 

Dziękujemy także za udział osobom młodym NEET oraz osobom zagrożonym byciem NEET – aktywizacja właśnie Was jest  priorytetem w działaniach naszego projektu.

Prelegentom gratulujemy rzeczowego i merytorycznego przedstawienia problematyki  NEET w Polsce i Wielkiej Brytanii oraz zaprezentowania platformy NEETAKTYWIZACJA, a także działań zapobiegających zagrożeniu NEET-owościa; na przykład poprzez skuteczne kształcenie zawodowe. 

Będziemy zobowiązani za zgłaszanie wszelkich uwag i sugestii związanych z działaniem platformy, którą już wkrótce będziemy promować podczas serii warsztatów w różnych miejscowościach na terenie całego kraju. Szczegóły już wkrótce na stronie www.mlodziezneet.pl